Kategorie

Potrzebuję pracy

«Pilnie szukam pracy", — wcześniej lub później każdy styka się z problemem poszukiwania pracy. Po co komuś praca? Po pierwsze, praca to źródło stabilnego dochodu. Po drugie, to możliwość do realizacji swojego potencjału. Po trzecie, to okazja, żeby nie umrzeć z nudów. Przecież bez pracy od razu robi się smutnie i pusto. W domu na kanapie można spędzić jeden, dwa, trzy dni - ale po tygodniu człowiek będzie czuł się jak w klatce, nie wiedząc gdzie pójść i czym się zająć.

Dlaczego tak ważne jest znalezienie dobrej pracy

Praca powinna przynosić człowiekowi jak dochód, tak i satysfakcję. Chyba nikt nie zaprzeczy, że nie ma nic dobrego w tym, żeby codziennie rano iść do pracy jak do kieratu. Ale jeżeli człowiek lubi swoją pracę, będzie wykonywał zadania lepiej i szybciej. Dlatego przed tym, jak zdecydować się na przyjęcie oferty pracy trzeba rzetelnie zbadać wszystkie dostępne opcje i wybrać tą, która jak najlepiej odpowiada wszystkim wymaganiom odnośnie dochodu, usytuowania miejsca pracy, innych warunków.”

Jak nie przegapić coś ważnego? To bardzo proste: trzeba podejść do sprawy globalnie i przeanalizować kilka kompanii-pracodawców. Dla poszukiwania pracy bardzo wygodnie jest posługiwać się katalogiem firm. Na naszej stronie znajdą Państwo największy katalog przedsiębiorstw Polsce. Wszystkie firmy są zgrupowane według specjalizacji

Wśród najważniejszych zalet naszej strony:

• Największy katalog pracodawców.
  • Wygodny i zrozumiały interfejs, z którym poradzi sobie nawet początkujący użytkownik PC.
  • Na stronie są przedstawione nie tylko opisy firm, lecz także opinie pracowników firm, fabryk, biur na swoich pracodawców.
  • Użytkownik ma możliwość nie tylko zapoznać się z katalogiem przedsiębiorstw i przeczytać recenzje, lecz też pozostawić swoje opinie o firmach w których pracował.

Wywiad donosi

Opinie o pracy lub pracodawcach które możecie przeczytać na naszej stronie to opinie pozostawione przez prawdziwych obecnych lub byłych pracowników tych firm. Zawierają prawdziwą oraz aktualną informację która przyda się osobom poszukującym pracy. Dlaczego warto czytać opinie? Dlatego, że realia mogą drastycznie się różnić od tego, co pracodawca obiecywał w trakcie rekrutacji osobie starającej się o pracę. Ale już podpisałeś umowę i nie masz najmniejszej ochoty znowu stać się bezrobotnym i szukać nowej lepszej pracy, więc wolisz cierpieć oczekując na cud...

Z opinii dowiesz się, jak naprawdę wyglądają sprawy w firmie, jak najlepiej znaleźć wspólny język z kierownictwem i jakiego wynagrodzenia można się spodziewać, czy szybko można doczekać się awansu i jak nawiązać dobre stosunki z zespołem. Opinie pomogą zadecydować o przyjęciu lub odrzuceniu oferty i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Osoba, która z góry wie jak zachować się na rozmowie rekrutacyjnej i które kwestie zaakcentować, ma większe szansy na zdobycie wymarzonej pracy. Natomiast osoba, która z opinii dowie się o oszustwach i przekrętach kierownictwa raczej nie będzie marnować czasu, starając się zdobyć pracę w takiej firmie. Więc nawet jeżeli bardzo potrzebujesz pracy, nie warto od razu łykać każdą ofertę. Usiądź spokojnie, przeczytaj informacje o firmie oraz opinie obecnych i byłych pracowników.