Zostaw opinię
Dobrze
Zespół
Możliwości dla kariery
Polecają dla zatrudnienia

2 Polecają pracę w firmie.

2 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie Optima Logistics Group

Stanowisko
Miasto
Warszawa
Pracował w firmie mniej niż rok
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Pracowałem w Optimie 6 miesięcy w roku 2019. Czas ten uważam za neutralne doświadczenie, jednakże samą firmę oceniam zdecydowanie niepochlebnie. Gdy zacząłem pracę w Optimie byłem tuż po studiach i potrzebowałem pracy w której wdrożę się w branżę - to się rzeczywiście udało. Szkolenie było przeprowadzone w sposób motywujący do zarabiania dużych pieniędzy i w pewien sposób merytoryczny dla osób niezwiązanych w żaden sposób z transportem — wdrożenie laików w temat czym jest transport, jak funkcjonują giełdy, a poza tym jak nieuczciwie zarobić na handlu. Po szkoleniu jest egzamin, od wyniku którego zależy czy zostajesz, czy dostajesz wypowiedzenie — słusznie. Niestety firma swoim pracownikom udostępnia jedynie komputer, giełdy, tel. stacjonarny i komórkowy. Klientów, od których dostaniesz ładunki oraz przewoźników załatwić musisz sobie sam — czyli masz być tylko pośrednikiem, dla którego podstawowym kryterium jest cena transportu i ew. marża, tzw. «bicie». Zostałem poinformowany o tym fakcie podczas rozmowy rekrutacyjnej i to ode mnie zależała decyzja czy chcę w ten sposób pracować, jednakże oczy mnie bolą gdy widzę że firma twierdzi że zajmuje się organizacją transportu. Otóż nie, organizacją transportu zajmuje się w całości klient (nadawca / prawdziwa spedycja), a przewoźnik wykonuje proces przewozu. Spedytor, czyt. handlowiec w Optimie zabiera z tego tylko kawałek tortu kupując od klienta z zagranicznej giełdy ładunek i opychając go możliwie najtaniej na giełdzie np. polskiej, nie interesując się niczym innym jak zyskiem, ew. jak nie idzie zgodnie z planem to wtedy trzeba zrobić coś więcej (wysłać maila / zadzwonić - ale to może robić przewoźnik bez udziału pośrednika). To nie jest organizacja transportu, to nie jest nawet spedycja, tylko utajone pośrednictwo i handel (utajone, ponieważ przed klientem udajemy przewoźnika, a przed przewoźnikiem klienta — nie buduje to trwałych relacji). Firma funkcjonuje dzięki świetnej infrastrukturze telekomunikacyjnej — przykł. kilkanaście osób na raz dzwoni pod ten sam numer aby kupić świeżo wystawiony ładunek, ale to osoba z Optimy i tak dodzwoni się pierwsza. Stwarza to sytuacje w których konkurencją dla spedytora bywa jego kolega z biurka obok. Zwykły wyścig szczurów powodujący nerwy i napięcia przy takim stylu pracy. «Koleżeństwo» istnieje tylko w danym oddziale, dla innych oddziałów tej firmy jesteśmy konkurencją. Oczywiście są osoby które wybierają inny sposób działania — szukają przewoźników którzy przekażą swoje auta pod opiekę «do ładowania» za stałą stawkę i na tym zarabiają (często oszukując swoich przewoźników zaniżając stawkę aby własną kieszeń bardziej napchać), ale prawdziwe pieniądze robią w tym fachu handlarze i są ich setki. Optima musiała się podzielić na spółki gdyż klienci słysząc «Optima» odkładali słuchawkę - pokłosie działań handlarzy stornujących ładunki. Tak więc w kontaktach z klientami nie przyznajemy się kim na prawdę jesteśmy lub kłamiemy gdy klient się pozna że jesteśmy z Optimy :) System motywacyjny rodem z tzw. «kotłowni». Jak «wbijasz gruby hajs» jesteś kimś, jak ledwo osiągasz poziom normy lub go nie osiągasz jesteś nikim w oczach managera. Należy przy tym zaznaczyć, że z normy którą wbijesz lub trochę Ci zabraknie, tylko mniej więcej 1/3 (brutto podstawy + prowizji) jest dla Ciebie, zatem dlaczego masz być źle traktowany, skoro i tak jesteś rentowny? Musisz zarobić więcej i więcej. Tam się liczy tylko «hajs» za wszelką cenę. Przez pierwszy miesiąc pracy lub gdyby Ci nie szło, będzie przychodzić śmieszny trener spedycji (nigdy nie pracował jako spedytor) który będzie wbijać do głowy że masz wycisnąć z przewo ile się da, dzwonić, kłamać i kombinować, wystawiać sprzedawać wszystko (nie ważne że za stawki poniżej przyzwoitości). Czyni to pracę dla ludzi bez skrupułów wyciskania ostatnich soków z przewoźników — i tacy w zdecydowanej większości tam pracują i sobie radzą. Jeśli dalej Ci nie idzie (bo np. rynek wyhamował) nikogo to nie interesuje. W firmie tej stabilność zatrudnienia zależy od tego czy osiągniesz horrendalnie! wysoką normę. Aby zarobić musisz kłamać bez skrupułów. Optima dała mi doświadczenie do CV, więc to na plus, ale dzięki pracy tam zrozumiałem że warto zacząć szanować siebie oraz swój czas i nie tracić go więcej na pracę tam. Są inne firmy, które zdecydowanie bardziej szanują i doceniają swoich pracowników i wypłacają honorarium, nie jałmużnę w stosunku do zysku spedytora. Generalnie pracować w Optimie może każdy akceptujący taki model. To praca w której można szlifować języki obce oraz dużo zarobić, pod warunkiem że ma się sporo szczęścia i nie zacznie Cię demotywować na początku presja przełożonych, kolegów i trudna sytuacja na rynku. Sukces w Optimie zależy też od zaangażowania Team Lidera. Należy pamiętać że model tej pracy jest oparty na kłamstwach bez których nie zarobisz dla firmy choćby centa.

PensjaSzefowieMiejsce pracyZespółMożliwości dla kariery
Pracuje w firmie mniej niż rok
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Pracuję w oddziale Optimy ponad pół roku. Jestem młodym człowiekiem bez doświadczenia. Na podstawie czasu który tu już spędziłem mogę powiedzieć kilka rzeczy. Nie jest to praca dla ludzi o słabych nerwach czy szybko się de motywujących. Tutaj musisz chcieć i nie uginać się pod presją. Liczy się głównie Twój wynik, ale powinno Ci na tym zależeć gdyż system premiowania naprawdę jest bardzo dobry. niemal 50% podstawy przy najniższym progu. Atmosfera w teamie moim zdaniem jest niesamowita. Pracowałem już w wielu miejscach (nie związanych ze spedycją) i takiej atmosfery jeszcze nie zaznałem. Prawdą jest że nie dostajesz nic prócz szkolenia, ale moim zdaniem wyniosłem z niego na tyle dużo że pozwoliło mi się to odnaleźć, nauczyłem się jak pozyskać kontakty, klientów czy przewoźników.To też swego rodzaju test, trzeba zapracować na to co się ma, a nie dostaje się coś za darmo. Później, zmieniając firmę czy też nie, masz portfolio TWOJE a nie firmy, klientow itp. To Ty pracujesz z klientem a nie firma, więc to Twoje nazwisko będzie tam pamiętane :) Ogólnie uważam że zarobkowo miejsce bardzo dobre, patrząc na wielkość i rozpoznawalność Optimy, warto mieć ją w swoim CV. A jeżeli przetrwa się tutaj jakiś czas, to gwarantuje że zacznie być przyjemnie. Stres zmniejsza się wraz z doświadczeniem które się zdobywa.

Co można ulepszyć:

Moim zdaniem dobre miejsce na rozwój i nie tylko :)

Pracował w firmie mniej niż rok
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Niestety czas spedzony w Back Office Optimy oceniam jako calkowicie stracony. Praca i warunki wygladaja zupelnie inaczej niz na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak juz ktos napisal Baśnie Andersena. Mozliwosci rozwoju iluzoryczne, awans zalezy tylko od tego z kim wychodzisz na papierosa, a nie od ilosci i jakosci zrobionej pracy. A co do samej pracy to ma znamiona akordowej — masz zrobic codziennie okreslona ilosc dokumentow bez względu na stopien trudnosci i zaawansowania kolejnych zadan. Szkolenia, o ktorych opowiadaja ludzie z marketuingu to jedna wielka bzdura. Szkolenia polegaja na tym ze w malym pokoiku zamykaja kilka/kilkanascie osob i przeprowadzaja wrecz pranie mozgu wmawiajac ze znajduja sie w super miejscu i pieniadze w pracy nie sa najwazniejsze. Na merytoryczne szkolenia dotyczace wykonywanej pracy nie ma co tutaj liczyc. Warunki finansowe pozostawiaja wiele do zyczenia sa zdecydowanie poniżej tego co oferuje konkurencja nie tylko w Warszawie, ale i w miejscowosciach oddalonych o kilkanascie km od Warszawy. Oczekuja wiele, pracy jest od groma a nie oferuja w zamian nic. Maja juz bardzo wiele korporacyjnych wymagań co do podporządkowana sie i sposobu pracy, ale zapomnieli ze prawdziwe korporacje oferuja chociaz solidne wynagrodzenie. Zdecydowanie nie polecam nikomu, a juz zwlaszcza osobom ambitnym, ktore chca sie rozwijac. Dzial Back Office to niestety strata waszego czasu, ktorego tutaj i tak nikt nie doceni.

Pracował w firmie 2-5 lat
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

— świetna atmosfera

— atrakcyjne benefity (Multisport, Medicover)

— Multisport, Medicover, drużyna piłki nożnej i siatkówki, runmageddony

— prestiżowy wygląd biura.

Co można ulepszyć:

W firmie panuje świetna atmosfera zarówno w kontakcie z przełożonymi. Idealne otoczenie na rozpoczęcie kariery. Wiele można wynieść wykonując codzienne obowiązki a przy tym dużo ucząc się od współpracowników, którzy chętnie udzielają informacji :) Dodatkowym plusem są rozwinięte pakiety benefitów, każdy może również dołączyć do drużyny sportowej: piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, prawdziwa gratka dla fanów sportu :)

Czy ta opinia jest użyteczna?00

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą w branży TSL (Transport – Spedycja - Logistyka), która swoją działalność koncentruje na aktywnościach w sektorze usług transportowych, logistycznych i spedycyjnych. Specjalizacja w jednym sektorze sprawia, że jesteśmy szybcy i skuteczni w działaniu, w odróżnieniu od firm, których działalność rozproszona jest w kilku sektorach gospodarki.

Oferujemy Państwu serwis, który cechują jakość, elastyczność i solidność obsługi. Wyróżniamy się na tle konkurencji wyznaczając standardy rynkowe, a tym samym zapewniając naszym klientom serwis, który usprawnia obsługę w każdym obszarze naszej działalności.

Wybór Optimy jako swojego partnera biznesowego jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o działalność i realizację celów biznesowych. Z nami masz gwarancję satysfakcji!

Nasz zespół tworzą ludzie z różnym doświadczeniem zawodowym, wywodzący się z różnych branż. Łączy nas jedno – realizujemy się w pracy.

Zatrudniamy zarówno specjalistów z doświadczeniem oraz dajemy szansę młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.

Brak doświadczenia zawodowego lub doświadczenie w innych dziedzinach nie jest dla nas przeszkodą. Wręcz przeciwnie - jesteśmy otwarci na współpracę z absolwentami oraz osobami, które chcą zmienić branżę. Cenimy świeże spojrzenie.

Zdjęcia od pracowników firmy Optima Logistics Group

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.