Zostaw opinię
Bank Pocztowy
Ogólna ocena oparta na recenzjach pracy. Ocena nie jest równa średniej ze wszystkich ocen. Wpływ na to ma nowość i liczba recenzji. Dowiedz się więcej o obliczaniu rankingu .
Oceń pracę Bank Pocztowy
Pensja
Szefowie
Miejsce pracy
Zespół
Możliwości dla kariery
Polecają dla zatrudnienia

1 Polecają pracę w firmie.

3 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie Bank Pocztowy

Stanowisko
Miasto
Żagań
Pracuje w firmie 1-2 lata
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Bardzo dobra atmosfera w pracy, można liczyć na wsparcie kadry zarządzającej.

Warszawa
Stanowisko nie podane
Zalety:

godziny pracy.

Co można ulepszyć:

Wszystko trzeba zmienić, od ludzi po warunki pracy i wynagrodzenie! niekompetentni przełożeni, niska pensja, roznoszenie ulotek jako forma reklamy banku!

Stanowisko nie podane
Zalety:

Dobra firma, żeby zacząć swoją przygodę z bankowością.

— Praca z klientem

— Stabilność zatrudnienia.

— Słabe możliwosci rozwoju

— Niskie wynagrodzenie

— Slabe uproduktowienie

— Duże ciśnienie na sprzedaż

Warszawa
Stanowisko nie podane
Zalety:

Do młodych i bez doświadczenia. Mając do wyboru pracę w tej «szanownej instytucji», jaką jest Bank Pocztowy a McDonaldem, no cóż polecam McDonalda. Nabierzecie tam więcej doświadczenia, mniej stresu, dużo wyższe zarobki, lepsze warunki pracy. Czemu tak pisze? Wygląda to tak, dostajesz pracę w BP, powiedzmy 2600… i dla niedowiarków nie netto. Czemu przyjmujesz tą pracę? Obiecują wysokie premię w granicach 4 000 do 6 000 zł. Jedziesz na szkolenie, następnie wracasz i kolejny etap nauki ma Ci przekazać osoba, która sama tam pracuje nie wiele więcej od Ciebie:). Zaczyna być zabawnie? — wcale nie jest. Dostajesz stary wytarty, brudny fotel na którym ewoluował już niejeden organizm. Do tego laptop z demobilu, telefon z demobilu, pieczątkę i najważniejszą rzecz w tym banku — STEMPEL. Kiedy chodzicie na pocztę i stoicie w długich kolejkach zaczyna was boleć głowa od przybijania tymi stemplami, teraz macie to w pakiecie przez 8h dzień w dzień. Spytacie czy jest duży ruch? W banku prawie wcale. Jeden z weteranów (przepracował tam prawie rok) opowiadał, że podobno dawniej przychodziło sporo klientów. Teraz gośćmi są głównie emeryci, osoby z zajęciem komorniczym i tyle. Przez kilka miesięcy mojej pracy tylko 2 osoby przyszły zapytać o kredyt, obie miały zajęcie komornicze:). Plany robiłem, w końcu w niejednym banku się już pracowało (kredyty + konta + fundusze + ubezpieczenia), ale klientów musisz sam przyprowadzić do tego banku. Nie masz doświadczenia, korzystasz ze starych, wydzwonionych baz albo roznosisz ulotki po ulicy — powodzenia życzę. Mimo złych warunków pracy, ale zrobionych planów sprzedażowych, obiecanych kokosów nie otrzymałem (co rusz zmienia się system prowizyjny, oczywiście na gorsze), dlatego podziękowałem. I na koniec jeszcze jedno. Pracując w bankowości zawsze jest rotacja pracowników, ale w BP pędzi ona szybciej niż rollercoaster w Zatorze. Nawet managerowie zmieniają się co kilka! miesięcy, a system zarządzania przez dyrektorów no cóż … starożytni Egipcjanie mieli lepszy:). W ogóle masz takie wrażenie, że dyrektorów nie obchodzi jak zrobisz kredyt, fundusz czy konto, po prostu ma być i już, więc «procesy sprzedażowe», które widziałeś albo słyszałeś lepiej nie wynosić poza tą «szanowną instytucję», nie ma co psuć sobie dobrego imienia:).

Czy ta opinia jest użyteczna?00

Jesteśmy polskim bankiem detalicznym. Naszą misją jest zapewnianie Klientom prostych, bezpiecznych usług finansowych w dobrej cenie. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Pocztą Polską S.A. (posiada 75% minus 10 akcji Banku), dajemy swoim Klientom dostęp do usług finansowych za pośrednictwem jednej z najszerszych sieci placówek w Polsce liczącej ok. 4,7 tys. placówek sieć Poczty Polskiej i Banku.
Drugim akcjonariuszem Banku jest PKO BP S.A. (posiada 25% plus 10 akcji Banku). Specjalizujemy się w najprostszych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla Klientów detalicznych (w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą), a także Klientów instytucjonalnych. Prowadzimy również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Strategia Banku

W czerwcu 2017 r. Rada Nadzorcza Banku Pocztowego zaakceptowała Strategię rozwoju Banku na lata 2017-2021 definiującą miejsce Banku w polskim systemie finansowym. Bank Pocztowy w oparciu o strategiczne partnerstwo z Pocztą Polską chce dokonać transformacji, stając się liderem bankowości detalicznej w Polsce regionalnej, w szczególności w mniejszych miejscowościach, bankiem chętnie wybieranym przez rodziny i mikrofirmy oraz uczestników rynku e-commerce, liczącym się partnerem inicjatyw rządowych i społecznych oraz integratorem, i głównym dostawcą usług finansowych w Grupie Poczty Polskiej.

W 2018 r. pojawiły się w otoczeniu Banku czynniki, w wyniku których podjęto decyzję o wprowadzeniu aktualizacji do Strategii i Strategicznego Planu Finansowego wydłużając horyzont strategii do 2022 r., pozostawiając jednocześnie  główne założenia strategiczne bez zmian. Jednym z czynników była zmiana warunków rynkowych, w szczególności w zakresie wydłużenia oczekiwanego horyzontu stałych stóp procentowych, obniżenia oprocentowania rezerwy obowiązkowej czy też szczegółowych rozstrzygnięć dotyczących wdrożenia MSSF9. Kolejny czynnik to nowa Strategia Grupy Poczty Polskiej na lata 2018-2022, która spowodowała konieczność wydłużenia horyzontu planistycznego do 2022 r. oraz podniosła rangę usług finansowych, które stały się elementem jednej z trzech osi wzrostu strategicznego Poczty Polskiej.

Zdjęcia od pracowników firmy Bank Pocztowy

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie Bank Pocztowy

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę Bank Pocztowy do zatrudnienia?

⚡ Z 4 pracowników firmy Bank Pocztowy 1 poleca pracę w firmie, 3 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 0 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie Bank Pocztowy

4 pracowników firmy Bank Pocztowy ocenia rozmiar wynagrodzenia na 3,0 z 5

💼 Jak pracownicy Bank Pocztowy oceniają zarząd firmy?

4 pracowników firmy Bank Pocztowy ocenia pracę zarządu na 3,3 z 5

📈 Jak pracownicy Bank Pocztowy oceniają karierę w firmie?

4 pracowników firmy Bank Pocztowy ocenia karierę w firmie na 3,2 z 5