Oceń pracę KPMG
Zespół
Możliwości dla kariery
Dobrze
Polecają dla zatrudnienia

2 Polecają pracę w firmie.

2 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie KPMG

Stanowisko
Miasto
Katowice
Aplikowalł do firmy
Nie poleca tego pracodawcę

Co można ulepszyć:

Chciałabym podziękować działowi HR z KPMG za zmarnowanie kilku godzin z życia na udział w rekrutacji w ich firmie. Ale po kolei. Złożyłam aplikację na stanowisko specjalisty ds. procesu. Na początku centrala wysyła nam link do testu SOVA. Sprawdza zdolności rozwiązywania zadań liczbowych i czytania ze zrozumieniem pod presją czasu. Do tego test osobowości. W następnym etapie test z angielskiego — gramatyka i listening. Po wszystkim zapraszają do biura na rozmowę. W biurze na początku mamy test z Excela. Trzy arkusze i w każdym średnio po 6–7 zadań. Spokojna głowa, bo informatyk informuje, że całego testu nie da się rozwiązać, więc najlepiej skupić się na tym, czego jesteśmy pewni. Po teście przychodzą do nas dwie panie — jedna z HR-u, druga z działu, w którym potencjalnie mielibyśmy pracować. Pytania bardzo łatwe — trzeba opowiedzieć o sobie, plany na przyszłość, czym jest sprawozdanie finansowe. Pytają też o oczekiwania finansowe i powiedziałam 3000 brutto, po czym wpadły w konsternację. Po rozmowie obiecują, że do końca miesiąca na pewno się odezwą z informacją zwrotną. Jak można się domyślić, po wstępie, żadnej informacji zwrotnej nie było. Podsumujmy: straciłam dwie godziny na rozwiązywanie testów w domu, dwie godziny na dojazd i 90 minut na rozmowę, po której nie otrzymałam żadnej informacji. Nie oczekuję, że po miesiącu rekruter uzasadni dlaczego odrzucono moją kandydaturę, ale jakieś zasady w świecie dorosłych ludzi obowiązują. Tymczasem KPMG zachowało się jak dziecko w piaskownicy. Dobrze, że nie otrzymałam propozycji pracy, bo zachowanie już na procesie rekrutacji pokazuje ile dla firmy są warci ludzie. Ale czego się spodziewać po firmie, która w ogłoszeniach o pracę piszę, że oferuje pracownikom «prestiż». To przebija nawet «młody, dynamiczny zespół». Stanowczo odradzam.

PensjaSzefowieMiejsce pracyZespółMożliwości dla kariery
Warszawa
Pracował w firmie mniej niż rok
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Responsibilities included statistical analysis of advanced data basing on KPMG Nunwood report on customer feedback concerning different companies based in Polish market. Preparation of presentation materials used in pitches to clients. Attending briefing sessions and actively participating in designing new approaches to the data, which after appropriate analysis could be presented to the clients.

Co można ulepszyć:

Long hours, loads of responsibility.

Katowice
Aplikowalł do firmy
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Proces rekrutacyjny, tragedia. Stracone 5 godzin z życia. Najpierw beznadziejne testy numeryczne, werbalne, a później test z angielskiego. (w sumie straciłem na to 2 h). spotkanie w biurze trwało 2,5h, najpierw rozmowa z menadżerami (niezbyt mili) a później test z excela i z worda. Ogólnie pytali o podstawowe zagadnienia księgowe, ale atmosfera rozmowy mega sztywna i mało przyjazna. Nie polecam.

PensjaSzefowieMiejsce pracyZespółMożliwości dla kariery
Warszawa
Pracował w firmie 2-5 lat
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Typical day at work is 9–10h, overtime very common. I learned to manage my time and what accounting and audit is all about. Management is overburdened, they are always tired and occupied. Culture is great, people are helpful and coffebreak are anjoyable. The hardest part of the job is coping with time pressure, it is also essential, because older unfinished files/projects can bog you down considerably on your current work and the «snowball effect» risk is significant. The most enjoyable part of the job is closing a file and the payday.

Co można ulepszyć:

A lot of overtime, pressure.

Czy ta opinia jest użyteczna?00

KPMG jest międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych, zatrudniającą obecnie 207 000 osób w 153 krajach na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczymy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa gospodarczego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 2 000 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom oraz instytucjom ze wszystkich sektorów gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem branży dóbr konsumpcyjnych, usług finansowych, private equity, motoryzacyjnej, nieruchomości i budownictwa, technologii informacyjnych, mediów i komunikacji (TMT), transportowej (TSL), produkcji przemysłowej, a także sektora publicznego.

U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie. Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 207 tysięcy pracowników w 153 krajach świata. Prowadzimy szereg aktywności wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem uczestnicząc m.in. w konferencjach, seminariach, szkoleniach czy warsztatach skierowanych dla biznesu. Współpracujemy z izbami handlowymi i stowarzyszeniami branżowymi oraz przygotowujemy publikacje i opracowania dotyczące różnych gałęzi gospodarki.

W KPMG rozumiemy, że w dzisiejszym świecie istotne jest nie tylko efektywne zarządzanie kapitałem firmy, ale też jej udział w przedsięwzięciach służących rozwojowi społeczności lokalnych i ochronie środowiska naturalnego. Wartości i misja KPMG sprawiają, że naszą strategię realizujemy w sposób społecznie odpowiedzialny.

Zdjęcia od pracowników firmy KPMG

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie KPMG

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę KPMG do zatrudnienia?

⚡ Z 4 pracowników firmy KPMG 2 poleca pracę w firmie, 2 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 0 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie KPMG

4 pracowników firmy KPMG ocenia rozmiar wynagrodzenia na 3,5 z 5

💼 Jak pracownicy KPMG oceniają zarząd firmy?

4 pracowników firmy KPMG ocenia pracę zarządu na 5,0 z 5

📈 Jak pracownicy KPMG oceniają karierę w firmie?

4 pracowników firmy KPMG ocenia karierę w firmie na 4,0 z 5