Oceń pracę Żabka
Normalnie
Możliwości dla kariery
1,6
Polecają dla zatrudnienia

1 Polecają pracę w firmie.

4 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie Żabka

Stanowisko
Miasto
Rybnik
Pracuje w firmie 1-2 lata
Poleca tego pracodawcę

Kasjer-sprzedawca

Zalety:

Jest super bo szefowa najlepsza pod słońcem żabka najleprza pod słońcem polecam na Śląsku niedobczyce atmosfera jakiej nie ma nigdzie gwarantuję najlepsze hot dogi

Czy ta opinia jest użyteczna?10
Pracował w firmie mniej niż rok
Stanowisko nie podane
Zalety:

Jeśli uda mi się ostrzec kilka osób, aby nie weszły w te pułapkę będę naprawdę szczęśliwa. Żabka poplątała nam życie … Nazywam się Pani X, mąż Pan X, on od zawsze praca za kółkiem, zawodowy kierowca, od swej pierwszej pracy w sklepie ŻABKA nie wyobrażałam sobie innej pracy, stało się moim marzeniem, żeby prowadzić taki sklep. Jako franczyzobiorca prowadziliśmy sklep nie cale półtora roku przez partnera Pana P. Nie mamy słów jakim trzeba być człowiekiem, gdzie dla pieniędzy jest się w stanie zrobić wszystko. Umiem podejść do klienta, noce zarywaliśmy, żeby towar rożłozyć, ceny porobić promocję pozmieniać, pracowaliśmy praktycznie po 17 h dziennie 7 dni w tygodniu w przeciągu roku mieliśmy tylko 3 niedziele wolne. Franczyzobiorcą byłam od czerwca 2018 r. do listopada 2019 r. Do dnia dzisiejszego mamy z mężem 40 tyś długu, a co bedzie dalej? wynagrodzenie za październik po dziś dzień nie zostało wypłacone i nadpłata wynikająca z zbierania na ubytki towarowe wynosi okolo 20tyś. Gdyby nie wsparcie męża załamałabym się dawno … Wycina się osoby takie jak mąż, bo mają swój system wartości, poczucie niezależności i starają się zdobywać jak największą wiedzę na temat handlu. Tacy ludzie są niewygodni, zadają zbyt wiele pytań maja wątpliwosci, nie potrafią milczeć. A u nas role były jasno i prosto podzielone: ja zajmowałam się zamówieniem, obsługa klienta, on systemem w komputerze, faktury, księgowa itp. I to dzięki niemu prowadziłam ten sklep, on został w żabce dla mnie, poógł mi ją prowadzić. Sklep po nas przejęli znajomi Pana P. Myślę, że do współpracy z tą siecią nie zabraknie osób, bo będą inni, niezorientowani tak jak my. Na szkoleniu zapewne usłyszą to co ja «wypadł Pan / Pani bardzo dobrze, gratulacje, egzamin zdany » … Sposobem na wyciskanie nas Pan P. znalazł sposób. Ofakturowana kompensata. Towar promocyjny którego cena detaliczna była niższa od zakupu. Zrobiono ją fakturą 23%. Promocje były dwa razy w miesiącu i niewiem dlaczego PARTNER ma wgląd do naszego systemu sklepowego ?? Niektóre towary promocyjne byly niedostepne w moim zamówieniu lub nie przychodziły, co Pan P. sam zmieniał mi stan zamówienia i nagle zmiana promocji ON się zjawia i sa kolejne zdjęcia. Wiedzieliśmy, że promocja jest najważniejsza i towar, ktory miał być na półce musiał być, inaczej traciło się punkty, raz w miesiącu był audyt — może inaczej — POWINIEN BYĆ, ale zamiast niego był ON… prawie codziennie. Trzy czwarte czasu poświęcaliśmy nie na handel, czy dokładanie towar u, lecz na wykonywaniu jego poleceń, były sytuacje, że specjalnie nam mówił coś, zeby na drugi dzień mógł zrobić nam opinie w centrali, że nie wykonalismy ICH poleceń. Skontrolować sklep z tego co mi wiadomo mógł weryfikator, «tajemniczy klient «lub pracownik centrali z departamentu kontroli — ale nie partner ds. sprzedaży — kiedy zamykał nam sklep — kłamał prosto w oczy, że robił to dla naszego dobra, żeby kontroli nie było … Mieliśmy dobrego partnera, ale tyko na początku dzialalności, pomógł nam rozkręcić interes, wysłuchał, doradził motywował, zmienili nam go, ostrzegał nas przed nim. Pan P. pouczał zwłaszcza mnie na każdym kroku. Są partnerzy, którym nie zalezy na kasie, ale na tym, aby sklep dobrze prosperował, ale jak w moim przypadku są tacy, którzy czekają na potknięcie lub sami robią pod górkę i mogą nas załatwić, bo CENTRALA NIEŹLE IM ZA TO PŁACI !! zwłaszcza kiedy wiedzą jak wykorzystać swoją wiedzę, którą się studiowało jak Pan P. — psychologię w biznesie !! Dla niego byliśmy tylko kolejnym zapewne i nie ostatnim w jego «karierze «numerkiem sklepu. Dla niego liczą się tylko pieniądze. Nie umie być ludzki, pieniądz jest ważniejszy od człowieka, ale co Pan P. może wiedzieć o uczuciach … Dostałam wypowiedzienie z dniem 5.11.2019r. w trybie natychmiastowym, gdzie jeszcze on śmiał powiedzieć nam, że działaliśmy na szkodę firmy. Czas mi się zatrzymał w miejscu. Nie wiedziałam co się dzieje i tak naprawdę co podpisuje, ale on mi też tego nie powiedział … Podsunął złożony dokument dał długopis do reki — pieczątkę podbił sam. Z dniem 28.10.2019r. dostałam pismo z Urzędu Miasta o wszczęciu postępowania w sprawie wygaśnięcia koncesji z Urzędu w zwiazku ze złożeniem przez nowego franczyzobiorcę wniosku o koncesję z aktualnym tytułem prawnym do lokalu z dnia 27.09.2019r obowiązującą od dnia 5.11.2019r., partner stwierdził, że on to załatwi i «ktoś sobie robi jaja ». Mamy 20.02.2019r. po dziś dzień nie wiemy na czym stoimy, długi rosną, a urząd skarbowy czy inne instytucje nie czekają .Centrala ma 60 dni na rozliczenie, mija 90 i dowiedzieliśmy się tylko tyle, że mają nam wypłacić nadpłatę i, że sprawa nie jest w dziale windykacji jak do tej pory myśleliśmy, gdyż po telefonach do byłego partnera Pana Piotra, dostałam numer do dyrektora działu windykacji polubownej. Codziennie dzwonię, piszę mejle i albo zostaję odsyłana z działu do działu albo nie odpowiadają. Adwokaci nie chcą się zajmować takimi sprawami — «z tą korporacją nie da się wygrać, a jak się zacznie będzie ta walka trwać latami, kosztować może wiele więcej — ZDROWIE I NERWY ». Dlaczego franczyzobiorcy nie rezygnują? bo się boją ! żeby samemu zamknąć sklep trzeba mieć za co, weksel dla żabki, vat, podatek dochodowy. Partner taki jak Pan P. nie powinien mieć racji bytu i żerować na cudzym nieszczęściu !! Zniszczyłam wiele rzeczy związanych z Żabką, pomimo, że BARDZO lubiałam tą pracę, ale niestety wspomnień związanych z Panem P, kiedy pierwszy raz do dnia zamknięcia sklepu przychodził, robił zdjęcia, wiecznie się czepiał, prawił kazania na temat sklepu i mojego męża, nie zniszczę i nie zapomne … psycholog i mąż pomagają mi się otrząsnąć z tego, że z dnia na dzień zostaliśmy na lodzie …

Co można ulepszyć:

Caly system i ludzi przede wszystkim !!

Lublin
Pracował w firmie 1-2 lata
Stanowisko nie podane
Zalety:

Brak kultury ze strony właścicieli, zbyt duże wymagania, ogromne obciążenie psychiczne oraz czepianie się o wszystkie niedociągnięcia niekoniecznie związane z własnymi obowiązkami. Częste wulgaryzmy padające ze strony szefostwa.

Co można ulepszyć:

Nie polecam podjęcia pracy w tej sieci sklepów. Krzyki i terror oraz brak zrozumienia sytuacji pracownika a także brak życia prywatnego.

Gliwice
Pracował w firmie mniej niż rok

Kasjer-sprzedawca

Zalety:

Radziłabym trzymać się z daleka od żabek na ulicy zwycięstwa w Gliwicach. Za każdą pierdołę macie potrącane z pensji, mój pierwszy miesiąc w Żabce, przy których harowałam jak wół miałam otrzymać prawie 2000 zł wynagrodzenia, a otrzymałam 850 zł, nie zostałam przez szefostwo poinformowana że za wszystkie braki pracownik ma potrącane z pensji.

Chrzanów
Pracuje w firmie mniej niż rok

Kasjer-sprzedawca

Zalety:

Najniższa krajowa minus comiesięczne remanenty na papierosach i alkoholu, który ginął, grafik zmieniany kilka razy w miesiącu, odwoływanie z dnia wolnego (siedzisz u cioci na imieninach albo u fryzjera i telefon że masz przyjść do pracy bo coś tam) użeranie się z menelami, cyganami, zmuszanie do pracy w niedzielę za 130 zł na 10 godz, zero przerw, urlop najwyżej tydzień jj.pozsezone.

Co można ulepszyć:

Brak umowy, ciągłe zmiany grafiku, zero życia prywatnego.

Czy ta opinia jest użyteczna?00

Żabka to sieć małych i wygodnych sklepów, każdego dnia odpowiadająca na potrzeby milionów Klientów. Przez 21 lat obecności na polskim rynku firma ugruntowała pozycję lidera segmentu modern convenience. Ideą funkcjonowania sieci jest bliskość i wygoda Klientów, którzy w ponad 6 tys. placówkach mogą zrobić szybkie zakupy, skorzystać z bogatego pakietu usług czy zjeść szybką przekąskę na ciepło w kąciku gastronomicznym Żabka Café.

Nasza misja, wizja i wartości

Żabka to przede wszystkim ludzie. Nasz sukces rynkowy nie byłby możliwy bez pracy i zaangażowania świetnych specjalistów i wysokiej klasy ekspertów, którzy tworzą zespół Żabki i prowadzą nasze sklepy. Abyśmy mogli wspólnie rozwijać sieć, musimy wszyscy kierować się tymi samymi zasadami i dążyć do tego samego celu.

Zdjęcia od pracowników firmy Żabka

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie Żabka

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę Żabka do zatrudnienia?

⚡ Z 5 pracowników firmy Żabka 1 poleca pracę w firmie, 4 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 0 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie Żabka

5 pracowników firmy Żabka ocenia rozmiar wynagrodzenia na 1,4 z 5

💼 Jak pracownicy Żabka oceniają zarząd firmy?

5 pracowników firmy Żabka ocenia pracę zarządu na 1,8 z 5

📈 Jak pracownicy Żabka oceniają karierę w firmie?

5 pracowników firmy Żabka ocenia karierę w firmie na 1,6 z 5