Zostaw opinię
Zespół
Możliwości dla kariery
Normalnie
Polecają dla zatrudnienia

3 Polecają pracę w firmie.

1 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie ING Bank

Stanowisko
Miasto
Warszawa
Pracował w firmie 1-2 lata
Stanowisko nie podane
Zalety:

Podobało mi się wdrożenie i zespół, do którego trafiłem. Szukałem tylko czegoś na pewien czas i mimo tego, że było wiadomo, że nie będę pracować z tymi ludźmi za kilka miesięcy to dużo mnie nauczyli.

Co można ulepszyć:

Jak przychodziłem późno to trudno było upolować wolne kubki, ale od czego są po 2 kuchnie na piętrze. :)

Katowice
Pracuje w firmie 5-10 lat
Stanowisko nie podane
Zalety:

Cześć, z bankiem ING związany jestem nieprzerwanie od 2012 roku. Najpierw w jednostce operacyjnej przy ul. Murckowskiej w Katowicach, a po centralizacji przy ul. Chorzowskiej 50 w tym samym mieście. Od samego początku w jednym zespole, którego kształt, forma, zakres i menadżerowie zmieniali się na przestrzeni lat. Praca w ING daje możliwości na rozwój, przyjazna atmosfera sprzyja we współpracy z innymi a różnego rodzaju dodatki zachęcają do starania się więcej. Wynagrodzenie na poziome poniżej zadowalającego do poziomu zadowalającego — to tak ogólnie na temat pracy w jednostce operacyjnej. Dużo zależy od menedżera i ludzi, którymi otaczasz się w pracy. Na przestrzeni 8 lat pracowałem dla różnych menedżerów. Ich podejście do rozwoju zespołu, pracownika i procesu bywało różne. Obecnie dostrzec można trend na wynik. Menedżer razem z dyrektorem dążą do uzyskania jak najlepszych wyników kosztem wzmacniania kompetencji pracowników. Wynagrodzenie stoi w miejscu nie licząc corocznej daniny w wysokości 200zł brutto. Podstawa może zadowolić kogoś po studniach. Bo bank minimum daje aż 4 tyś brutto. Ale żeby móc pracować bezpośrednio pod bankiem trzeba przeboleć rok, a czasem nawet lata na umowie z firmą zewnętrzną, umowie na zastępstwo, żeby po latach otrzymać umowę z bankiem. Na początku na rok. Potem kolejną i dopiero wtedy bezterminową. I nie żartuję. Znam osoby na umowach obrażających godność od 5 lat. Kolejnym problemem jest również tzw. rozwój kompetencji. Ten jest mile widziany w oczach pracodawcy. Najlepiej poza godzinami pracy, bez refundacji kosztów, a najlepiej żeby rozwój miał bezpośrednie odzwierciedlenie w jakości wykonywanej pracy. Tak więc chociaż bank oferuje dofinansowanie do studiów, j. angielskiego, szkoleń zewnętrznych, to na żadne z powyższych dyrektor nie wyrazi zgody. Bo jak już pisałem — wynik na tabelce ważniejszy od rozwoju pracownika. Jeszcze pytanie co z rekrutacją wewnętrzną - wielu pewnie myśli o tym, żeby rozwijać się wewnętrznie. Tutaj odpowiedź jest podobna jak wcześniej; z dodaniem słowa 'zależy'. Zależy od menedżera. Na moim przykładzie — brak możliwości przeniesienia od 3 lat. Podwyżki symboliczne, awans wymuszony groźbami. Reasumując mój przydługawy wywód. Jak dobrze trafisz to poczujesz się jak pączek w maśle. A jak źle… to masz pecha. Ogólnie ocena neutralna. Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, że jest to ocena subiektywna. A ta jest spowodowana wieloma czynnikami. Gdybym odnosił się wyłącznie do pracy ostatniego menedżera — dałbym negatywną. Byłaby ona jednak szkodliwa dla osób, które wykonują kawał dobrej roboty.

Warszawa
Pracował w firmie mniej niż rok
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Inzicht gekregen in het treasury vak. voertaal Engels echter werd er veel Pools gesproken. Veel ontgaat je. Andere cultuur maakt het moeilijk om goed te kunnen communiceren. Bedrijfsuitjes en sporten.

veel politiek bedreven.

Pracuje w firmie 2-5 lat
Stanowisko nie podane
Zalety:

ING Bank Śląski na pewno pomógł mi w rozwoju mojej kariery w finansach. Zaczynałem właśnie w tej firmie i zdobyłem tam bardzo duże doświadczenie. Oferowali sporo przydatnych szkoleń, na których mogłem się uczyć, a potem wykorzystywać zdobytą wiedzę już w trakcie wykonywania moich obowiązków. Pod tym względem było prawie idealnie. Poza tym muszę jeszcze wspomnieć o dobrej atmosferze, bo trafili mi się bardzo mili współpracownicy. Niestety była jedna zasadnicza wada, tzn. mało satysfakcjonujące wynagrodzenie. Za taki nakład pracy i stres oczekiwałbym lepszej pensji.

Czy ta opinia jest użyteczna?00

Tworzymy przyjazne i bezpieczne miejsce pracy

Naszym celem jest budowanie kultury opartej na zaufaniu, odpowiedzialności za powierzone zadania i umiejętnie przekazywanej informacji zwrotnej.

Rozwój pracowników

ING Bank Śląski należy do międzynarodowej Grupy ING. Dotychczas każda ze spółek Grupy prowadziła odrębne działania employer brandingowe. W 2016 roku Grupa ING wyszła z inicjatywą wyłonienia globalnego Employer Value Proposition (EVP), opartego na wspólnych wartościach i kulturze organizacyjnej.

Wdrożenie EVP wiąże się między innymi z przyjęciem nowej strategii rekrutacyjnej. Chcemy dawać satysfakcję młodym, którzy oczekują wpływu na wykonywaną pracę i szybkich efektów. Przyciągamy kulturą organizacyjną opartą na wartościach i zachowaniach Pomarańczowego Kodu oraz ciekawą pracą. Wewnętrznie wdrażamy jednolite podejście do zarzadzania (ang. Performance Management). Dodatkowo ING przestaje być bankiem o standardowej strukturze organizacyjnej, gdzie pracownicy są przypisani do poszczególnych pionów. To sprawia, że nasze środowisko pracy jest nowoczesne i innowacyjnie.

Kultura dialogu

Stale doskonalimy narzędzia i sposoby przekazywania informacji wewnątrz organizacji. Punktem wyjścia są zawsze regularne spotkania. Kluczowe informacje trafiają też do pracowników poprzez e-maile, w formie aktualności na stronie głównej intranetu i na łamach gazety wewnętrznej.

Raz w roku pracownicy wszystkich szczebli korzystają z Rozmowy Rocznej – narzędzia, które umożliwia zarządzanie własną karierą, budowanie ścieżki rozwoju, zwiększanie własnej skuteczności i zdobywanie motywacji. Przykładamy dużą wagę do tego, by opierała się ona na dwustronnej informacji zwrotnej.

Nasi pracownicy mają możliwość cyklicznego wyrażania opinii na temat swojej pracy w anonimowym badaniu kultury organizacyjnej WPC. W 2016 roku wzięło w nim udział 85 procent zatrudnionych. Uczestnicy badania wysoko ocenili naszą działalność w obszarach zorientowania na klienta, przywództwa i strategii, pracy zespołowej i efektywności oraz zarządzania ludźmi. Podobnie jak dwa lata wcześniej, badanie wskazuje również na bardzo wysoki poziom trwałego zaangażowania (84 procent). Pozyskane tą drogą opinie naszych pracowników stanowią podstawę do określenia priorytetów działania na rok następny.

Dobre miejsce pracy

Tworzymy warunki pracy, które uwzględniają zmienne potrzeby pracowników. Dla przykładu od 2012 roku prowadzimy program umożliwiający pracownikom gromadzenie dodatkowego kapitału na emeryturę. Przystąpiło do niego już ponad 60 proc. zatrudnionych.

W lutym 2016 roku ING Bank Śląski już po raz siódmy otrzymał certyfikat Top Employer Polska (2016). Nagroda przyznawana przez Top Employers Institute – niezależną międzynarodową organizację, potwierdza naszą przynależność do grupy wiodących pracodawców na świecie.

Zdjęcia od pracowników firmy ING Bank

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.