Zostaw opinię
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK)
Oceń pracę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Pensja
Źle
Szefowie
Miejsce pracy
Zespół
Możliwości dla kariery
Źle
Polecają dla zatrudnienia

1 Polecają pracę w firmie.

2 Nie polecają pracy w firmie.

1 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Stanowisko
Miasto
Warszawa
Pracował w firmie 2-5 lat
Nie poleca tego pracodawcę

Co można ulepszyć:

Na całej sieci PLK niedługo będzie brakować ludzi w każdej branży nikt się nie garnie do odpowiedzialnej pracy na PKP PLK z przyczyn oczywistych — zarobki. Były jakieś podwyżki ale czy to wystarczy żeby przyciągnąć ludzi do pracy w PLK? Czas pokaże. Lecz może się okazać że tego czasu w ogóle może nie być bo bardzo dużo ludzi jest w wieku przed emerytalnym a wyszkolenie nowego pracownika na dane odpowiedzialne stanowisko trwa a więc mogą się obudzić z ręką w nocniku. ŚMIESZNE są ogłoszenia pracy z PLK a mianowicie wymagania przepracowania na danym stanowisku np minimum 7 lat związanym z koleją, nie ma takiej obcji jeżeli ktoś pracuje w branży kolejowej w prywatnej firmie to w życiu nie przyjdzie do PLK z przyczyny wyżej wymienionej a inni bez doświadczenia nie mają żadnych szans na zdobycie doświadczenia żeby aplikować do PLK. Trzeba się mocno interesować i mieć wiedzę na daną dziedzinę koleii żeby dostać się po rozmowie kwalifikacyjnej na dane stanowisko ale mając tyle wiedzy czy można siebie sprzedać PLK? Zaś te nieszczęsne zarobki. Typowe odpowiedzialne stanowiska to operatorzy ruchowi i zaplecze techniczne a ci w biurach to mają odpowiedzialność to co na papierze widnieje.

Pracował w firmie 1-2 lata
Stanowisko nie podane
Zalety:

— stabilność

— wypłata

na czas Wyrzucić zbędny poltyczno-związkowy balast. Przestać zatrudniać i awansować po linii rodzinnej. Podnieść wynagrodzenia dla kadry inżynierskiej.

— wynagrodzenie

— bałagan

— oligarchia polityczno-związkowo-rodzinna.

Warszawa
Pracuje w firmie ponad 10 lat
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Mam wykształcenie wyższe Jestem dyżurnym na dużej stacji LCS Staż pracy 11 lat z czego 5 na pkp i dostaje około 3 tys na rękę to na dzisiejsze czasy według mojej opinii jest dramat (każdy poczciwy rzemieślnik w okolicy ma sporo więcej…) Za kilka lat na emeryturę pójdzie sporo moich kolegów i koleżanek po fachu i zacznie się w pkp problem… Ale na ta chwilę chyba nikt o tym nie myśli…

Pracował w firmie 1-2 lata
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Firma nieszanująca pracownika, wymagająca pracy za 3 osoby za marne gorsze, dodatkowo osoby pracujące 30 lat na jednym stanowisku na kazdym kroku próbują udowodnić ze sa najmądrzejsi. Bark wiary w młodszych, brak szkoleń… szkoda bo niedlugo nie bedzie komu pracować. Brak możliwości rozwoju (bez znajomosci)

Co można ulepszyć:

— Wynagrodzenie — Atmosfera — Brak możliwości rozwoju Pracodawca powinien otworzyć sie na młodszą kadrę menedżerska bo niekiedy ma wieksza wiedze, możliwości i chęci niz dyrektorzy po 35 latach stażu.

Czy ta opinia jest użyteczna?00

Misją PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., firmy z większościowym udziałem Skarbu Państwa, jest tworzenie najlepszych warunków do obsługi transportowej kraju poprzez:

• zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa,
  • niezawodność usług,
  • poszanowanie środowiska,
  • udostępnianie linii kolejowych przewoźnikom pasażerskim
  • i towarowym na równoprawnych zasadach,
  • zapewnienie wysokiego poziomu informacji o ruchu pociągów
  • pasażerskich,
  • działanie na rzecz zwiększenia dostępności, atrakcyjności
  • i niezawodności transportu kolejowego.

Spółka z powodzeniem łączy tradycję z wykorzystywaniem najnowszych rozwiązań i technologii.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. to nowoczesny pracodawca kierujący się najwyższymi standardami pracy poprzez:

• zatrudnianie specjalistów, którzy są ekspertami w dziedzinach potrzebnych do realizacji zadań firmy,
  • motywowanie i tworzenie warunków do podnoszenia kwalifikacji przez pracowników, systematycznego i świadomego rozwijania wiedzy i kompetencji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dążą do zbilansowania wyniku finansowego poprzez działania restrukturyzacyjne mające na celu redukcję kosztów.

Zdjęcia od pracowników firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do zatrudnienia?

⚡ Z 4 pracowników firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 1 poleca pracę w firmie, 2 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 1 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

4 pracowników firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ocenia rozmiar wynagrodzenia na 2,0 z 5

💼 Jak pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oceniają zarząd firmy?

4 pracowników firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ocenia pracę zarządu na 3,0 z 5

📈 Jak pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oceniają karierę w firmie?

4 pracowników firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ocenia karierę w firmie na 2,0 z 5