Oceń pracę IBM
Miejsce pracy
Zespół
Możliwości dla kariery
Polecają dla zatrudnienia

2 Polecają pracę w firmie.

1 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie IBM

Stanowisko
Miasto
Pracował w firmie 1-2 lata
Nie poleca tego pracodawcę

Co można ulepszyć:

Niestety, na podstawie mojego doświadczenia w pracy dla firmy IBM, nie mogę nikomu polecić tego miejsca. Będąc obiektywnym, oczywiście nie jest tak, że są same minusy, bo panuje fajna, luźna atmosfera. Jest sporo projektów, na które można wskoczyć, fakt, że dużo z nich się szybko zamyka i trzeba zmieniać otoczenie pracy. Można się dużo nauczyć, ale bądźmy szczerzy, gdzie nie można? Każdy wyciągnie jakieś lekcje z nowych miejsc pracy. Głównym powodem, dlaczego postanowiłem zakończyć współpracę z firmą IBM jest taki, że na wszelkich szkoleniach i spotkaniach, firma kładzie duży nacisk na to aby podkreślić to jak bardzo liczą się prawa pracowników i ich zdanie. Metoda otwartych drzwi etc. Niestety — tylko na tych wywiadach się kończy. W momencie kiedy pojawia się problem, IBM wysłuchuje jedynie strony kierownictwa projektu na temat danej sytuacji, nie przychodząc kompletnie do pracownika w celu wyjaśnienia sprawy i poznania drugiej strony medalu. Jest to brak szacunku oraz zaufania do pracownika, nie tak to powinno wyglądać. Aby być w stanie obiektywnie ocenić sytuację, firma powinna wysłuchać obu stron, ale po co, skoro są łatwiejsze opcje? A przecież jeden pracownik w tą czy w tą nie robi różnicy bo jest szereg innych na to samo miejsce. Można się dużo nauczyć pracując dla IBM, między innymi na co uważać w przyszłości.

Pracuje w firmie 1-2 lata
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

A true learning place where you have tons of opportunity to polish your skills in your desired area. Also a work life balance with occasional work pressure.

Wrocław
Pracuje w firmie 1-2 lata
Poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

Since i have joined IBM I have attended many training courses internal and external. I am enjoying working with IBM in many aspects. The multi-cultural environment helps in having a diversity at work.

Czy ta opinia jest użyteczna?00

IBM jest jednym z najstarszych koncernów informatycznych na świecie. Firma przeszła długą drogę, zmieniając po drodze swoje koncepcję po to, by dzisiaj być niekwestionowaną potęgą jeśli chodzi o usługi doradcze i informatyczne, jak też sprzęt i oprogramowanie.

Dzisiaj zatrudnia około 400 tysięcy pracowników na całym świecie, równocześnie osiągając przychód osiągający 103,6 miliarda. Działa już w około 170 krajach – w tym od 1935 roku także i w Polsce. Właściwie nie istnieje segment rynku informatycznego, z którym nie byłaby związana praca w IBM, lecz dzisiaj firma przede wszystkim jako priorytet obrała sobie usługi konsultingowe.

IBM tło historyczne

IBM działało jeszcze zanim wynaleziono komputer pod szyldem Computing Tabulating Recording (CTR) Corporation na czele z prezesem przedsiębiorstwa Hermanem Hollerith'em. Przez cały czas firmy wchłonięte przez CTR – dzisiejszy IBM skupiały się na wytwarzaniu różnych produktów z krajalnicami do mięsa włącznie, aż do skupienia się na kartach perforowanych, na kanwie których to wyrosła dzisiejsza potęga.

Praca IBM – opinie, jak to wygląda? Dlaczego dobrze jest się z nimi zapoznać?

IBM to przede wszystkim stałe miejsce pracy i dobre zarobki – IBM to firma, w której o pracę stara się wielu. Można też liczyć na inne korzyści i benefity. Oczywiście jest to oferta skierowana przede wszystkim dla osób mniej lub bardziej związanych ze światem informatyki – właściwie wszystkich specjalistów, jak również studentów i absolwentów związanych z tą i nie tylko z tą branżą.

By dowiedzieć się więcej na temat tego jak wygląda praca w IBM warto sięgnąć po opinie znajdujące się na forum pracowników IBM. W takim miejscu można liczyć na rzetelne i wiarygodne informacje na temat tego jak wygląda praca IBM i opinie co do tego, jak wyglądają zarobki w IBM oraz poznać wszelkie inne ważne informacje, niezbędne dla osoby aspirującej na wolne wakaty w tym przedsiębiorstwie.

Wystarczy wpisać w ulubioną wyszukiwarkę frazę „praca IBM opinie” by móc w łatwy i szybki sposób dotrzeć do powyższych danych. To duża pomoc w ramach poszukiwania dla siebie kariery idealnej i perspektywicznej pracy.

Zdjęcia od pracowników firmy IBM

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie IBM

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę IBM do zatrudnienia?

⚡ Z 3 pracowników firmy IBM 2 poleca pracę w firmie, 1 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 0 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie IBM

3 pracowników firmy IBM ocenia rozmiar wynagrodzenia na 3,7 z 5

💼 Jak pracownicy IBM oceniają zarząd firmy?

3 pracowników firmy IBM ocenia pracę zarządu na 4,3 z 5

📈 Jak pracownicy IBM oceniają karierę w firmie?

3 pracowników firmy IBM ocenia karierę w firmie na 4,0 z 5