Oceń pracę ABB
4,6
Możliwości dla kariery
Normalnie
Polecają dla zatrudnienia

6 Polecają pracę w firmie.

1 Nie polecają pracy w firmie.

0 Wstrzymały się przed zostawieniem opinii.

Opinie pracowników o firmie ABB

Stanowisko
Miasto
Stanowisko nie podane
Zalety:

Po roku pracy mam sporo dobrego do powiedzenia. Firma dba o to, aby pracownik miał balans między życiem prywatnym a zawodowym. Mam przyjemność pracować z fajnymi ludźmi w miłej atmosferze. ABB daje pracownikom szerokie możliwości rozwoju.

Co można ulepszyć:

Zarząd w toku podejmowania decyzji nie bierze pod uwagę sytuacji pracowników.

Pracuje w firmie 2-5 lat
Stanowisko nie podane
Zalety:

Na plus na pewno należy wymienić miłą atmosferę w pracy, można też korzystać z autobusu służbowego, pracownicy mogą dopasować godziny odpowiednio do swoich potrzeb. Firma pracuje nad tym, aby dobrze się prezentować.

Co można ulepszyć:

Niestety pracownicy nie są odpowiednio szkoleni, i trafiają do pracy bez odpowiedniego przygotowania, co utrudnia spełnianie obowiązków.

Stanowisko nie podane
Zalety:

W ABB pracuję już dwa lata i musze powiedzieć, że jest to świetna opcja dla początkujących. Pracownik może liczyć na uczciwą wypłatę, można mieć pewność, że nie ma się do czynienia z jakimś szarlatanem, zwłaszcza, że firma dba o swój wizerunek i cieszy się renomą na arenie międzynarodowej. Oczywiście nie możemy liczyć na kokosy już od pierwszego dnia pracy, jednak jest to właściwie jedyny problem, który przychodzi mi na myśl. Do tego muszę powiedzieć, że atmosfera wśród pracowników jest bardzo przyjazna, i w razie problemów zawsze można liczyć na kolegę po fachu. Ogólnie jest bardzo zadowolony, polecam.

Pracował w firmie 2-5 lat
Stanowisko nie podane
Zalety:

Przyjemna praca w miłej atmosferze, nie ma stresu i zajmuję się czymś interesującym.

Co można ulepszyć:

niestety pensja nie należy do najwyższych, co przesądziło o odejściu po pół roku pracy.

Pracował w firmie 2-5 lat
Stanowisko nie podane
Zalety:

-Szeroki wachlarz szkoleń

-Ciekawe projekty

-Praca w centrum miasta

Na pewno pracodawca powinien popracować nad kulturą pracy bo jeszcze w 2012 była na przyzwoitym poziomie. Później niestety od biega od wysokiego poziomu. W sytuacjach konfliktowych i wymagających wyjaśnienia, nikt nie powinien być zastraszany i pomawiany. Należy prowadzić konfrontacje i starać się wszelkie niejasności prowadzić polubownie. Ja bym w pierwszej kolejności przyjrzał się działowi kadr czy aby na pewno zawsze postępuje etycznie wobec pracowników. Ludzie powinni grać do jednej bramki. Jeśli jest coś niezrozumiałe to wyjaśnić. Rozwiązywać sprawy inteligentnie a nie kierując się tylko emocjami.

-Brak elastycznych godzin pracy

-Multisport tylko na pół roku

-Nie zawsze przyjemna atmosfera pracy wynikająca ze średniej kultury pracy

-Nie zawsze jasne ścieżki awansu.

Czy ta opinia jest użyteczna?01
Pracował w firmie 1-2 lata
Nie poleca tego pracodawcę
Stanowisko nie podane
Zalety:

-wynagrodzenie

-doświadczenie

-zdystansowani ludzie.

Co można ulepszyć:

Firmą rządzi absolutna bezwładność, wywołująca chaos. Potrzeba dużo dystansu do struktur korporacyjnych, żeby nie zniechęcić się za szybko do walki z wiatrakami w firmie.

Stanowisko nie podane
Zalety:

Dla początkujących polecam. ABB to uczciwa firma, do tego cieszy się uznaniem na całym świecie, więc myślę że warto zdobywać doświadczenie właśnie tam. Co prawda na początku mało płacą i to dość ważny zarzut, ale w zasadzie jedyny. Klimat panujący w firmie jest świetny. Wszystko przebiega naprawdę bezstresowo, a jak coś ci nie idzie, to zawsze trafi się jakiś pomocny kolega, który wytłumaczy co i jak. Można się też nauczyć wielu nowych rzeczy, bo tu nie ma miejsca na monotonię i zastój. Do wszystkich tych plusów dodają jeszcze elastyczne godziny pracy, więc już w ogóle jestem zadowolony.

Czy ta opinia jest użyteczna?10

ABB jest firmą zajmującą pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii dla energetyki oraz automatyki. Firma klasyfikuje się jako międzynarodowy koncern funkcjonujący na branżowym rynku już od kilkudziesięciu lat, zatem praca w ABB to zapewnienie sobie posady w firmie o stabilnej i ugruntowanej pozycji rynkowej. Działania firmy, jak również opinie na forum pracowników ABB są tożsame – co znaczy, że zarówno założenia firmy związane ze świadczeniem usług wysokiej jakości, maksymalnie zaawansowanych technologicznie są w istocie zgodne z prawdą.

ABB - od dawna po dziś

Historia firmy sięga kilkudziesięciu - swoją ofertę także na Polskim rynku firma ABB poszerzyła natomiast ćwierć wieku temu. Jako właściciel fabryk i pracodawca zapewnia ogromną ilość stanowisk pracy w naszym rodzimym kraju. Obecnie firmy ABB zatrudniają kilka tysięcy, a dokładnie 3950 pracowników. Najważniejsze jednak jest to, że w ABB można liczyć na bardzo różnorodne stanowiska – od pracy w fabrykach, przez oddziały firmy aż po samą sprzedaż w punktach zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

Kogo zainteresuje praca w ABB?

Jako, że mamy do czynienia z firmą przykładającą ogromną wagę do innowacji – osoby ceniące nowatorskie rozwiązania oraz poprawę jakości z pewnością nie rozczarują się poszukując w niej zatrudnienia. Praca ABB jak wskazują opinie to jednak nie tylko nowoczesne technologie.

To również inne profity (o których zapewnia za pośrednictwem swojej witryny internetowej) takie jak:

• rozwój kariery
  • szkolenia
  • benefity i świadczenia pracownicze
  • wysokie standardy pracy

Jednak, by w pełni poznać cechy, jakimi charakteryzuje się ABB praca i poznać opinie bądź też dowiedzieć się jak faktycznie plasują się zarobki w ABB warto sięgnąć po obiektywne wypowiedzi pochodzące od osób, które faktycznie mają na swoim koncie doświadczenie w tym temacie. Jest to nieocenione źródło wiedzy, bowiem kto mógłby bardziej rzetelnie wskazać na zarobki w ABB bądź poinformować na temat warunków pracy aniżeli właśnie sami zainteresowani.

To bardzo przydatne informacje zwrotne o pracodawcy, z których warto skorzystać rozważając pracę w jednej z siedzib firmy.

Zdjęcia od pracowników firmy ABB

Brak zdjęć. Dodaj zdjęcia jako pierwszy.

Częste pytania o pracy w firmie ABB

🛠️ Czy pracownicy polecają firmę ABB do zatrudnienia?

⚡ Z 7 pracowników firmy ABB 6 poleca pracę w firmie, 1 nie poleca firmę do zatrudnienia oraz 0 nie głosowali.

💰 Rozmiar wynagrodzenia w firmie ABB

7 pracowników firmy ABB ocenia rozmiar wynagrodzenia na 3,3 z 5

💼 Jak pracownicy ABB oceniają zarząd firmy?

7 pracowników firmy ABB ocenia pracę zarządu na 4,1 z 5

📈 Jak pracownicy ABB oceniają karierę w firmie?

7 pracowników firmy ABB ocenia karierę w firmie na 3,7 z 5