Работа в Pesa

Отзывы сотрудников о компании Pesa

„PESA wciąż stawia na rozwój i nie zwalnia tempa.”

Spełnianie oczekiwań użytkowników, zapewnianie wysokiej jakości produktów – te kluczowe słowa misji naszej firmy nie są sloganem. To rzeczywistość, przesłanie towarzyszące każdemu pracownikowi codziennie przekraczającemu bramę PESA Bydgoszcz SA. Realizujemy je na każdym etapie projektowania i budowy naszych pojazdów, ale też w kontakcie z klientem, który potem zostaje użytkownikiem pociągów, tramwajów czy lokomotyw. Wypełniając tę misję treścią, myślimy bowiem o pojazdach służących ich właścicielom, maszynistom, motorniczym, pracownikom serwisu i przede wszystkim pasażerom w horyzoncie wielu lat.

To właśnie dlatego, by spełniać oczekiwania użytkowników, przekazując im produkty najwyższej jakości, wciąż stawiamy na rozwój. Współpracujemy z czołowymi ośrodkami naukowo – badawczymi, ale przede wszystkim czerpiemy z własnej myśli technicznej i doświadczeń; coraz bogatszych o kolejne generacje pojazdów. Ich projekty powstają w największym w naszej branży w tej części Europy, liczącym dziś ponad 250 inżynierów, Pion Techniczny. Co ważne, także potem – na kolejnych etapach produkcji aż po pojazd gotowy testowany na naszych wewnętrznych torach próbnych – wszystkie produkty powstają całkowicie w PESA Bydgoszcz SA.

Wsłuchiwanie się w potrzeby obecnych i przyszłych klientów, a często wręcz wyprzedzanie ich oczekiwań, zbudowało naszą obecną pozycję lidera wśród polskich producentów taboru. Sprzyja temu od lat dywersyfikacja produktów i rynków, różnorodność oferty i elastyczność działania. Produkujemy pociągi elektryczne i spalinowe, lokomotywy oraz tramwaje. Służą one pasażerom we wszystkich regionach Polski, a także za granicą – od szlaków kolejowych Kazachstanu poprzez trasy tramwajowe Moskwy i wielu miast środkowej Europy aż po połączenia regionalne w Czechach, Niemczech i we Włoszech. Rozszerzanie rynków i zwiększanie produkcji, to efekt nie tylko rozwoju technologicznego, ale też organizacji procesów produkcji, czego dowodem są prestiżowe certyfikaty – m.in. Q1 i IRIS 02 – potwierdzające obowiązujące w PESA najwyższe standardy. Nie zamierzamy się jednak nimi zadowalać, ani zwalniać tempa. Misja firmy zobowiązuje.