Работа в Stokrotka

Отзывы сотрудников о компании Stokrotka

Stokrotka – zakupy jak z płatka

Stokrotka to sieć polskich marketów spożywczo-przemysłowych, która stanowi część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia. Hasłem reklamowym firmy jest Stokrotka – zakupy jak z płatka. Slogan nawiązywać ma do związku frazeologicznego idzie jak z płatka, co oznacza brak trudności w wykonywaniu czynności. Takie ma być dokonywanie sprawunków w sklepach Stokrotka – łatwe, szybkie i przyjemne. Obecnie firma wciąż się rozwija, a sklepy otwierają się w coraz to nowych dużych i małych miastach, a nawet miasteczkach.

Firma z polskim kapitałem

Stokrotka powstała na terenie Lublina w 1994 roku, jeszcze wtedy widniejąc pod nazwą Eden. W dwa lata później, w Łęcznej, stanął pierwszy sklep, a w 2000 roku sieć zmieniła nazwę na, dziś już powszechnie znaną, Stokrotka. Firma rozwijała się coraz bardziej, z roku na rok otwierając nowe sklepy, które stawały w nowych miastach i miasteczkach. Jej postęp był znaczący, bo do 2009 roku firmie Stokrotka przybyło aż 30 marketów. W kolejnym roku spółka otrzymała nagrodę Złoty Laur Konsumenta za poziom usług oferowanych klientom, w kategorii Krajowa Sieć Supermarketów.

Zmiany z myślą o postępie

Istotny przełom w rozwoju firmy Stokrotka nastąpił w 2013 roku. Wtedy to spółka utworzyła własną sieć logistyczną, która wyposażała i do dziś wyposaża wszystkie sklepy Grupy Kapitałowej Emperia. W tym samym roku sieć Stokrotka otrzymała prestiżową nagrodę – Gwiazdkę Jakości Obsługi 2013 i znalazła się w rankingu 100 Najprzyjaźniejszych Firm w Polsce. Ponadto zapadła decyzja o wprowadzenie rozwiązań franczyzowych dla spółki Stokrotka. Było to dobre posunięcie, ponieważ do chwili obecnej firma Stokrotka posiada już ponad 300 sklepów i ciągle się rozwija. Aby pozyskać jak najlepszą renomę, stawia na postęp pracowników, oferując im różnego rodzaju szkolenia. Doceniając ich zaangażowanie w pracę, firma Stokrotka oferuje bony świąteczne.

Co powinieneś wiedzieć o pracy w Stokrotce

Jakkolwiek sieć sklepów rozwinęła się na przestrzeni lat, opracowując coraz to nowe strategie handlowe i wprowadzając kolejne rozwiązania, których celem jest poprawa jakości i zwiększenie sprzedaży, tak przed podjęciem pracy w Stokrotce, warto zapoznać się z opiniami innych zatrudnionych, które łatwo wyszukać w Internecie. Należałoby też sprawdzić ile zarabia się w sklepach Stokrotka, ponieważ kwestia pieniężna może wynagradzać każde warunki zatrudnienia. Pozostawienie po sobie opinii w Internecie jest bardzo ważną kwestią, gdyż ułatwia podjęcie decyzji o zatrudnieniu się tam przyszłym pracownikom, stanowiąc najbardziej obiektywne źródło informacji.